English
Avukatlarımız

Av. İlhan BAYTAN

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1974 yılında mezun olan BAYTAN, 1977-1990 yılları arasında Ankara Barosuna kayıtlı olarak Serbest Avukatlık yapmış, 1990-2002 yılları arasında; önce Başbakanlık Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığı, daha sonra Başbakanlık Özelleştirme İdaresinde Baş Hukuk Müşaviri, Başkan Yardımcısı, Başkanlık Danışmanı görevlerinde bulunmuş; Hazineden ve Kamu Bankalarından sorumlu Devlet Bakanlığı ile Özelleştirmeden sorumlu Devlet Bakanlığı’nda “Bakan Danışmanı” görevlerini yapmıştır. 

Asli görevlerinin yanı sıra 1993 yılında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından oluşturulan “Özelleştirme Özel İhtisas Komisyonu”nda; 2000 yılında T. Ziraat Bankası, T.Halk Bankası ve T.Emlak Bankasının “Özelleştirmeye Hazırlanması ve Yeniden Yapılandırılması Amacıyla Oluşturulan Komisyon” da Üye; çok sayıda kamu kuruluşunda da Yönetim Kurulu Başkanı ve/veya Üyesi görevlerinde bulunmuştur.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığında görev yaptığı dönemde danışman seçimi ve özelleştirme uygulamalarına ilişkin çok sayıda ihale komisyonunda üye veya komisyon başkanı olarak görev yapmıştır.

Özelleştirme konulu bir çok panel, sempozyum ve konferansa konuşmacı olarak katılan BAYTAN’ın, ilk baskısı 1999 yılında,  genişletilmiş ve güncelleştirilmiş ikinci baskısı 2009 yılında yayınlanan ve kapsamı itibariyle alanında tek kaynak olan  “ÖZELLEŞTİRME HUKUKU ve UYGULAMALARI” adlı kitabı bulunmaktadır.

  Ana Sayfa
Hakkımızda
Çalışma Konularımız
Avukatlarımız
Yayınlarımız
İletişim
 
 
Adres: Tunalı Hilmi Caddesi Binnaz Sokak No: 4/19 - 20 Çankaya / ANKARA • Tel: 0312 439 69 50 (pbx) • Faks: 0312 439 69 54 • E-mail:info@baytan.av.tr
Baytan Hukuk © Her hakkı saklıdır Web Tasarım: AdaNET